Олег К. Романчук. Перезаснування України
Політики, вдаючись до образних сентенцій, дуже часто наголошують на потребі «перезавантаження» Української держави. Тим часом спеціалісти з комп’ютерних технологій добре знають справжню суть терміну «перезавантаження» – операційна система при перезапуску (reboot) комп’ютера ніяких змін не зазнає. Інакше кажучи, лише перезавантаження неефективної соціально-економічної та політичної системи у жодному разі не поліпшить її якості. Треба чітко усвідомити, що реальність потребує не «перезавантаження» Української держави, а «перезаснування» – кардинальної заміни «операційної системи».
Про це, власне, і йдеться в новій книжці Олега К. Романчука,
до якої також увійшли окремі статті та есе з попередньої збірки публіцистики «У
пошуках універсуму», високо оціненої знаковими постатями української культури та
політикуму: Юрієм Щербаком («Це унікальна енциклопедія українознавства,
українорозуміння, україноболю і українолюбові, яка за розмахом проблематики і
глибиною її висвітлення не має аналогів»), Іваном Дзюбою («Це сторінки
української думки, до яких варто звертатися»), Олександром Скіпальським («Тут
сконцентровані матеріали щирі, відкриті, які пропущені через душу і серце»),
Миколою Славинським («Книга унікальна. Тисяча сторінок таланту, українського
болю»)...
Пропонована книжка є збіркою статей та есе, більшість яких друкувались в журналі «Універсум», на електронних шпальтах «Радіо Свобода», «Української правди», американського тижневика «Час і події» (деякі з них були оприлюднені в попередній збірці), а також додані нові тексти, присвячені проблемі відвоювання/перезаснування Української держави – своєрідне продовження «пошуків універсуму» в попередньому виданні.
Крім того, у книжці вміщено інтерв’ю з непересічними українцями, зокрема з першим міністром оборони Костянтином Морозовим, громадським діячем Євгеном Сверстюком, поетом Іваном Драчем, академіками НАНУ Іваном Дзюбою та Ярославом Яцковим, Надзвичайним і Повноважним Послом України Юрієм Щербаком та іншими знаковими постатями українського політикуму, науки та культури.
Вихід цієї книжки збігся із 20-річчям журналу «Універсум», засновником і шеф-редактором якого є автор.