Відзначення Голодомору-Геноциду на Флориді

04.12.2024

Українська громада південно-західної Флориди гідно відзначила велику трагедію українського народу штучний Голодомор-Геноцид 1932–33 рр.

У неділю, 24 листопада, в Соборі Входу до Храму Пресвятої Богородиці в Норт Порті Соборну панахиду відправили о. Дмитро Касіян та о. Олег Сацюк.

Члени Громадського Комітету під час панахиди тримали запалені свічки. Опісля всі присутні зайшли до церковної залі, де були накриті столи із символічним кусником чорного хліба з медом і жменькою колосків. Біля сцени були виставлені матеріяли про Голодомор-Геноцид книжки, фільми, підручники, афіші, жетони.

Коротку програму відкрила голова Громадського Комітету Віра Боднарук. Вона стисло згадала про намагання Сталіна та його комуністичного уряду ліквідувати спротив українців до колективізації і знищити їх як національну групу. Штучним голодом було знищено десять з половиною мільйонів людей, третина з яких були діти.

У діаспорі українські громади не мовчали, а докладали чимало зусиль, щоб правда про Голодомор-Геноцид дійшла до всього світу. Очевидці Голодомору намагалися описати цю трагедію. Згодом глибокі дослідження провели видатні науковці, серед них Robert Conquest, James Mace, Ann Applebaum, Timothy Snyder.

У столиці США було споруджено пам’ятник жертвам Голодомору, як і в інших містах Америки, де щороку відзначається ця трагедія.

Мистецьку програму розпочав Дитячий хор «Світанок Флориди» під проводом маестра Олега Майовського піснею «Молитва за Україну»,

Аделіна Грозова, тато якої на війні, заспівала його улюблену пісню «Там біля тополі». Вірш «Свічка – пам’ять» декламувала Єва Булатецька, а вірш «Свічка пам’яті жертв Голодомору» – Єва Даніловець.

На закінченя програми Церковний хор св. Марії під проводом др. Юрія Шевчука виконав два твори: «Там де в небі» та «Богородице Діво».

Понад 150 присутніх було запрошено на каву й печиво, яке приготовили члени 56 Відділу Союзу Українок Америки під проводом Богдани Пужик.

Щира подяка за успішну організацію відзначеня Голодомору-Геноциду отцям-душпастерям та членам Громадського Комітету: Богдані Пужик, Ліді Білоус, Лесі Попель, Нелі Лехман, Юлі Даніловець і Христині Шелдон.

Віра БОДНАРУК,
голова Громадського Комітету

1. Панахида в церкві св. Марії – о. Олег і о. Дмитро

2. Панахида в церкві св. Марії

3. Члени Громадського Комітету зі свічками в час панахиди

4. Професор Віра Боднарук, голова Громадського Комітету, відкриває програму в пам’ять Жертв Голодомору-33

5. Дитячий хор «Світанок Флориди», диригент Олег Майовський

6. Аделіна Грозова і маестро Олег Майовський

7. Декляматорки Єва Булатецька і Єва Даніловець

8. Єва Булатецька і Єва Даніловец

9. Церковний хор, диригент доктор Юрій Шевчук

10. Гості в церковній залі

11. Матеріяли про Голодомор-33

Універсум 9–10 (371–372), 2024

Журнал Універсум 9–10 (371–372), 2024

Митрополит Андрей: «Україна лише сама себе зможе змінити. Ключ до перетворення знаходиться в ній самій»

СЛОВО РЕДАКЦІЙНЕ Валерій Залужний 13 чесних фактів про війну в Україні

РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ Олег К. Романчук Українська економіка і політика на тлі «кривої Лаффера»: вгору сходами, що ведуть униз

ДЕРЖАВНІСТЬ Юрій Щербак Юрій Щербак: кінець української держави № 1. Необхідно заснувати державу № 2

ЯВНЕ І ПОТАЄМНЕ Олег К. Романчук «Дью ділідженс» для українських спецслужб, або Що поставлено на мапу державності

ДЕРЖАВНІСТЬ Петро Костюк Митрополит Андрей Шептицький – будівничий української нації

НАШ АРХІВ Степан Ріпецький Українсько-польська дипломатична боротьба 1918-1923

ВІЙНА І МИР Степан Кость Герої, ухилянти і ars moriendi

ІНФОРМАЦІЙНІ ВІЙНИ Олег К. Романчук Російська воєнно-теоретична думка: традиційна суміш пропаганди і міфів

КУЛЬТУРА Олег Баган Культурологічна критика імперії зла

СЛОВО РЕДАКЦІЙНЕ Валерій Залужний Валерій Залужний: «Досвід нашої боротьби буде корисним для всіх, хто шукає шлях до миру»