Просвітяни відзначили 209-ті роковини Шевченка

20.03.2023

Хоч як тяжко у бурхливий, неспокійний час війни з Московією, одначе просвітяни України гідно відзначали роковини свого Поета-Пророка Тараса Шевченка. Вони збиралися біля пам’ятника Шевченкові, щоб деклямувати його поеми, співати пісні на його слова та згадувати сучасних героїв України, які захищають свою державу, свою незалежність, свій народ.

Світлана Масловська, заступник голови Буковинської обласної Просвіти, повідомляє, що на святкуванні Дня народження Тараса Шевченка в Чернівцях «Просвіта» демонструвала відправлення автомобіля для Захисників України. Авто було придбане за кошти Товариства Української Мови (США).

Олександра Сумарук, голова «Просвіти» Самбора, надіслала світлину учасників свята біля памятника Тарасові Шевченку.

Від 11 березня просвітяни Самбірщини розпочали Шевченківський Просвітянський Марафон, який триватиме до 22 травня, коли буде відзначено День перепоховання Тараса Шевченка. Для участі в Марафоні треба надіслати публікації поетичних та прозових творів, присвячених Пророкові України, відео з виконанням поезій Кобзаря, світлини з власних картин і тканин на Шевченківську тематику. Всі учасники будуть нагороджені.

Голова обласної Хмельницької «Просвіти» Віталій Міхалевський надіслав світлини з організованих «Просвітою» заходів, присвячених Тарасові Шевченку.


«Шевченківські читання» – конкурс різного віку читців-декляматорів творів Шевченка


Виставка картин «Живий Шевченко», в якій взяли участь просвітяни, письменники, літератори, журналісти і творча молодь

Просвітяни Хмельниччини організували літературний фест «Не вмирає душа наша, не вмирає воля». У ньому взяли участь хмельницькі письменники-просвітяни: Віталій Міхалевський, Ніна Шмурикова, Василь Горбатюк та Лідія Ярохно. Вони наголошували, що упродовж багатьох років Шевченко є символом боротьби українців за свободу та незалежність. Поет і зараз гуртує народ та допомагає йому вистояти й перемогти у боротьбі з російським ворогом.

Віра Боднарук,
Голова Товариства Української Мови (США)

18 березня, 2023