Шляхетний жест громади Норт-Порту

14.01.2022

В час пандемії коронавірусу громадське життя на Флориді дуже сповільнилося, але, незважаючи на всі перешкоди, близькі друзі стараються зійтися і разом відсвяткувати родинні свята. При цій нагоді згадують події в Україні та потреби її народу в нелегкий економічний час.

2 січня, на відзначення Дня Народження активного члена української громади в Норт-Порті Остапа Мацілинського, його друзі зложили пожертви на його честь для Товариства Української Мови імені Тараса Шевченка (ТУМ) на поміч осередкам «Просвіти» в Україні.

Товариство Української Мови вже понад 30 років помагає обласним «Просвітам», деяким університетам та бібліотекам українськими книжками, друкованими в діаспорі, фондами на видавничу діяльність, стипендіями для потребуючих студентів. Про це інформуємо нашу громаду через українську пресу.

Товариство Української Мови щиро дякує всім жертводавцям за щедрі пожертви і пам’ять про потреби в Україні, особливо в друкованім слові державною мовою!

Від редакції

Товариство Української Мови імені Тараса Шевченка отримало з України десятки листів вдячності за свою постійну системну багаторічну допомогу в справах підтримки української просвіти та освіти. Зокрема, такі листи надійшли від Національного Університету «Острозька Академія», Чернівецького, Волинського та Херсонського обласних осередків «Просвіти» тощо. Ми не можемо опублікувати вдячних вітальних листівок з України, проте хочемо вчергове підкреслити необхідність підтримки, зокрема і фінансової, всього українського з боку діаспори. І ТУМ є хорошим прикладом для наслідування, адже якщо ми цінуємо українське, то повинні підтримувати його і в Україні, і за її межами.

Професор Віра БОДНАРУК

Універсум 5–6 (343–344), 2022

Журнал Універсум 5–6 (343–344), 2022