Суспільно-політичний журнал «Універсум» відзначив своє 25-річчя

27.12.2018

27 грудня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч із нагоди 25-річчя науково-публіцистичного журналу «Універсум».

– Після відновлення незалежності України в 1991-му я замислився над тим, що Україні не вистачає власного поважного аналітичного видання на кшталт німецького «Der Spiegel», – каже засновник «Універсуму», письменник, журналіст і науковець Олег Романчук. – Тоді концепція такого українського журналу уже була в голові. У 1993-му вдалося зреалізувати її. Перше число журналу вийшло з портретом академіка Ігоря Юхновського та його публікацією про причини розвалу Совєцького союзу.

Олег Романчук висловив думку про те, що сьогодні українська журналістика у переважній більшості випадків не виконує свою основну функцію – бути посередником між громадянами та державними чинами.

– Ми ж на сторінках «Універсуму» намагаємося виконувати цю функцію, намагаємося налагодити зв’язок між тими, хто ухвалює рішення в Україні, – владою, і тими, хто найняв її на цю роботу, – українським народом, – зазначив Олег Романчук.

За багаторічну сумлінну журналістську діяльність Національна спілка журналістів України нагородила колектив «Універсуму» спеціальною відзнакою.

До слова: «Універсум» – журнал політології, футурології, економіки, науки та культури. Заснований 1993 року. Шеф-редактор – Олег Романчук, український письменник, журналіст, член Світової організації періодичної преси, науковець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. До редколегії журналу входять відомі українські науковці та публіцисти.

Інформаційна агенція «Вголос»