На порозі Надцивілізації

Володимир Кузьменко, Олег Романчук. На порозі Надцивілізації: системний аналіз актуальних проблем сучасності, соціальне прогнозування та футурологія. – Львів: Універсум, 2001. – 152 с.

Використання авторами системного підходу для аналізу різноманітних процесів, що відбуваються в суспільстві – динамічній самоорганізуючій системі, яка перебуває в складних, не завжди чітко окреслених стосунках із навколишнім середовищем, дозволяє краще зрозуміти, наскільки міцно пов’язані між собою проблеми екології, економіки, моралі й політики.

В. Кузьменко і О. Романчук намагаються простежити за перспективами розвитку цивілізації в умовах формування на планеті принципово нового інформаційного устрою. Моделюючи майбутнє, автори добре усвідомлюють, що увійти в епоху інформаційного суспільства можна лише позбувшись догм минулого, на основі врахування системи загальнолюдських цінностей, тобто створивши по-справжньому ефективне громадянське суспільство.

Універсум 5–6 (283–284), 2017

Журнал Універсум 5–6 (283–284), 2017

Марія Пришляк: «Український вільний університет – це європейська інституція, яка формує майбутніх лідерів інтеграції України в Європу»

ГЕОПОЛІТИКА Володимир Вітковський Україна постколоніальна і креольська

ІСТОРІЯ Петро Костюк Українська військова ініціатива

ЕКСКЛЮЗИВ Марія Пришляк: «Український вільний університет – це європейська інституція, яка формує майбутніх лідерів інтеграції України в Європу»

ДІАСПОРА Олександер Шугай Як Іван Багряний опікувався... Орвеллом

НАШ АРХІВ Олег К. Романчук Українська ідея, або Імператив особистості

РЕТРОСПЕКТИВА Георгій Почепцов Будинок, який побудував... Сталін

СЛОВО РЕДАКЦІЙНЕ Олег К. Романчук Договір чи «договорняк»: коли і хто наважиться припинити двадцятирічну гібридну дружбу?

БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ Христина Солтис 20 років договору про дружбу України і Росії. Окупація Криму і війна на Донбасі ознака дружби?

ГЕОПОЛІТИКА Сергій Грабовський Чи є Україна «другою Росією»?

РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ Олег К. Романчук Про роль особистості та соціально-безвідповідальну еліту